Satış Sözleşmesi

Bu sözleşme, sitemizdeki hizmetlerden faydalanabilmeniz ve ürünlerimizi satın alabilmeniz için gerekli kuralları içermektedir. 

SİTEMİZE ÜYE OLARAK, KULLANICI SÖZLEŞMESİ`Nİ OKUDUĞUNUZU, İÇERİĞİNİ ANLADIĞINIZI VE HÜKÜMLERİNİ KABUL ETTİĞİNİZİ VE ONAYLADIĞINIZI KABUL, BEYAN ETMİŞ OLUYORSUNUZ. 

MADDE 1- TARAFLAR 
1.1- Firma & E-Ticaret Site Sahibi : Özer Peynicilik Şarküteri - Gürkan ÇOLPAN Adres: İskele Mah. Atatürk Cad. No:36 Altınoluk Edremit BALIKESİR 1.2 -Müşteri Ürünü Satın alan Firma ya da Gerçek kişi. 

MADDE 2- KONU 
İşbu sözleşmenin konusu, Özer Peynircilik'e ait E-ticaret hizmeti üzerinden ticaret yapılması (ürün satın alma ve ödeme ) esnasında verilen hizmetin, işleyişine dair tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU HİZMET 
Özer Peynircilik hazırlamış olduğu E-ticaret sistemi ile yapılan alış-veriş işleminde tüm tüketici haklarının kazanılması ve ürün sonrası hizmette kanun gereklerine göre tüketicinin desteklenmesini kabul eder. Ürün bedeline ait ödeme şartlarının müşteri tarafından kabulü ve kanun gereklerine göre ürünün Özer Peynircilik tarafından sitede belirtilen kargo şartlarına göre ürün teslim hizmetinin sağlanmasıdır. 

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER 
4.1- Müşteri www.ozerpeynircilik.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
4.2- Sözleşme konusu ürün, ürün yasal 7 iş günlük süreyi aşmamak koşulu ile Müşteriye ürünü teslimini sağlamakla mükelleftir. 
4.3- Sözleşme konusu Hizmetin verilmesi için işbu sözleşmenin elektronik ortamda kabulünü yaptığını ve bedelinin ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, firmamız hizmetin verilmesi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 
4.4- Sözleşme süresince Özer Peynircilik www.ozerpeynircilik.com sitesinde belirttiği ürün özelliklerine göre ürünü teslim etmeyi kabul eder. Fakat standart üründen farklı bir ürün ve özellik istenmiş ise, yeni ürün için ek ücret talep edilir. 
4.5- Satış destek ekibimiz, mesai saatleri içinde gelen istek, talep ve iade bilgilerini ürünün garanti koşulları içerisinde cevaplayacaktır. Sorunlu ürünler için değişim ya da iade prosedüründeki sorumluluk larını yerine getirecektir.Ürün şikâyetleri ve ilgili talepleriniz info@ozerpeynircilik.com e-mail hesabına iletilmelidir. 
4.7- Ödemeler www.ozerpeynircilik.com sitesinin banka aracılığı ile hazırladığı Kredi Kartı Satış Sistemi (taksitli ya da taksitsiz) ile ya da banka havalesi ile TL olarak yapılır. Döviz ile yapılan ödemeler Merkez Bankası efektif satış kurundan TL ye çevrilir. 
4.8- Temerrüt kendiliğinden süre bitiminde oluşmuş olacaktır. 
4.9- Müşteri aldığı hizmetin ayıbını 7 işgününde firmamız'a yazılı olarak bildirmediği takdirde Özer Peynircilik müşteriye karşı ayıp için tekeffül borcu kalmaz. 
4.10- Müşteri bilgilerini Bilgilerim menüsü üzerinden değiştirebilir şifresi ve şahsi bilgileri ile ilgili tüm sorumlulukları kabul etmiş sayılır. Şifre çalınmışsa bunu firmamız'a bildirmekle yükümlüdür. Aksi takdirde şifresi ile yapılacak tüm ürün sipariş ve ödeme bilgilerinin doğruluğunu kabul ederek yasal sorumluluklarını yüklenmiş sayılır. 
4.11- Ürün bedeli için ödeme yapılıncaya kadar, hizmeti başlatmama/durdurma hakkı firmamızndır. 
4.12- Üye olda belirtmiş olduğunuz belirtilen e-posta adresiniz ve/veya adresiniz, tebligat adresi olarak kabul edilir. 
4.13- Özer Peynircilik`in Müşteriye sunduğu hizmette, Türk Telekom hatlarında, uydu ve haberleşme, network sistemlerinde olabilecek arızalardan dolayı, sisteminin kesintiye uğramasından, Özer Peynircilik sorumlu tutulamaz, doğacak zararlar için Müşteri hak, tazminat talep edemez. 
4.14- VPOS: Banka VPOS İşlemleri tamamen müşteriye aittir. Sanal posttan kaynaklanan problemlerden firmamız sorumlu değildir. 
4.35- İşbu sözleşme, Müşterinin sipariş göndermesi için Üye Olma işleminde Sözleşmeyi okuduğu kabul edilerek yürürlüğe girer ve müşteri sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. 

MADDE 5 - ÜRÜN ÖZELLİKLERİ ve GARANTİ 
5.1- Ürünlere ait özellikler www.ozerpeynircilik.com adresinde belirtilmiş olup Özer Peynircilik tarafından 4.4. madde hükümleri ile güvence altına alınmıştır. 
5.2- Ürünlere ait garanti süresi ve şartları ürün ile gönderilecek (broşür, fatura, garanti belgesi,..) belgeler ile tüm yasal hükümler belirtilmiş olup Özer Peynircilik tarafından güvenceye alınmıştır. 

MADDE 6- SATIŞ İPTALİ 
Müşteri, sözleşme konusu ürünün tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde ürünü satın aldığı Özer Peynircilik Firmasına şahsen bildirimde bulunulması ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, Müşteriye verilen Ürünün paketi ile birlikte, Özer Peynircilik Firmasına iade faturası ya da Faturanın aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli Müşteriye iade edilir veya talebi üzerine yenisi ile değiştirilir. 

MADDE 7- İPTAL EDİLEMEYECEK HİZMETLER 
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, müşteri tarafından üründe; zarar görme, yıpratılma, ürün ve ürüne ait parçaların eksik teslim edilmesi,açılmış ya da kullanılmış ürünler, verilen belgelerin (broşür, fatura, garanti belgesi,..) tesliminin yapılamaması durumlarında iptal hakkı kullanılamaz 

MADDE 8- YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Balıkesir Edremit Mahkemeleri yetkilidir.